"PROMOCJA - KLIMATYZATORY DAIKIN"
 

Klimatyzacja

Regulowanie w pomieszczeniach zamkniętych czynników wpływających na stan powietrza (temperatury, wilgotności, zapachu, jonizacji) oraz usuwanie z powietrza składników szkodliwych (kurzu, gazów trujących, bakterii). Klimatyzacja to proces nadawania powietrzu w pomieszczeniu określonych właściwości pożądanych ze względów higienicznych oraz ze względu na dobre samopoczucie ludzi lub też parametrów wymaganych ze względów technologicznych (np. nawilżanie, osuszanie, podgrzewanie, ochładzanie). Klimatyzacja ma na celu zapewnienie komfortowych warunków w pomieszczeniach przeznaczonych dla ludzi lub zapewnienia optymalnych warunków w pomieszczeniach, w których odbywają się procesy technologiczne.

Rodzaje klimatyzatorów

ścienny

Klimatyzatory ścienne to jednostki typu split, które łączą w sobie małe wymiary z dużą wydajnością i cichą pracą. Są instalowane na ścianie w odległości. 10-30cm od sufitu. Ich praca jest w pełni zautomatyzowana, zaś sterowanie odbywa się za pomocą bezprzewodowego pilota. Są to najpopularniejsze jednostki instalowane w biurach i mieszkaniach, gdyż charakteryzują się wyjątkową estetyką i bardzo atrakcyjną ceną. Ze względu na swoją popularność posiadają najbardziej ze wszystkich modeli rozbudowaną automatykę. Dzięki temu praktycznie nie istnieją miejsca, w których nie można by zastosować ściennych klimatyzatorów.


Kanałowy

Klimatyzatory kanałowe to jednostki typu split, które umożliwiają centralną dystrybucję powietrza z jednego urządzenia do kilku pomieszczeń jednocześnie. Z zamontowanej w centralnym punkcie jednostki wyprowadzane są kanały, którymi powietrze rozprowadzane jest w kilka miejsc. Klimatyzator automatycznie ustawia temperaturę nawiewanego powietrza jako średnią temperatur z klimatyzowanych pomieszczeń. Takie rozwiązanie umożliwia utrzymanie jednakowych parametrów powietrza bez konieczności indywidualnego sterowania pracą klimatyzatora w każdym z pomieszczeń. Zaletą systemu klimatyzacji kanałowej jest możliwość dokładnego rozprowadzenia powietrza w pomieszczeniu.


Kasetonowy

Klimatyzatory kasetonowe to jednostki typu split, które instalowane są w przestrzeni sufitu podwieszanego i zakończone panelem dekoracyjnym. Taka lokalizacja umożliwia równomierną dystrybucję chłodnego powietrza z centralnego punktu pomieszczenia. Powietrze rozprowadzane jest wzdłuż sufitu, a następnie łagodnie opada w dół wzdłuż ścian. To rozwiązanie eliminuje konieczność przeznaczenia określonego miejsca w pomieszczeniu na zainstalowanie wewnętrznej jednostki klimatyzatora. Elegancka maskownica wkomponowana w płaszczyznę sufitu podwieszanego zapewnia uzyskanie optymalnego efektu estetycznego.


Podłogowy

Klimatyzatory podłogowe to jednostki typu split, szczególnie przystosowane do montażu we wnękach podokiennych lub na strychach. Nie rzucający się w oczy wygląd o zdecydowanych kształtach, który cieszy się dużą popularnością wszędzie tam, gdzie z różnych powodów nie można zastosować innych modeli. Wielu architektów wnętrz nie wyobraża sobie zainstalowania klimatyzatora na ścianie czy przy suficie. Właśnie wtedy zastosowanie znajdują klimatyzatory podłogowe, które można zainstalować w mało widocznych miejscach.


Sufitowy

Klimatyzatory podsufitowe to jednostki typu split, które montowane są bezpośrednio do konstrukcji stropu. Istnieje również możliwość zamontowania ich do konstrukcji nośnej przytwierdzonej do ściany. Takie rozwiązanie znajduje zastosowanie w wysokich lokalach, w których nie ma sensu chłodzić górnych partii pomieszczenia. Istotną cechą wyróżniającą klimatyzatory podsufitowe od innych modeli jest rozprowadzanie strugi powietrza tuż pod płaszczyzną sufitu. Tłoczenie dużej ilości powietrza przez wąską szczelinę zazwyczaj powoduje powstawanie tzw. przeciągów. To zjawisko eliminowane jest dzięki szczególnej właściwości klimatyzatorów podsufitowych. Powietrze płynące początkowo z dużą prędkością wzdłuż sufitu następnie zwalnia, aby łagodnie opłynąć pomieszczenie.


Wielokrotny (multi)

Multisplit ma budowę podobna do splitów, z ta różnicą, że do jednego agregatu zewnętrznego podłączonych jest kilka parowników, które można umieścić w różnych pomieszczeniach. Praca tego typu klimatyzacji można sterować za pomocą pilotów - do każdej części wewnętrznej parownika jest osobny pilot. Duża zaleta multisplitów jest to, ze tylko jeden agregat potrzebny jest do obsługi wielu parowników, co zmniejsza koszty zakupu klimatyzatora.


Okienny
Klimatyzatory okienne - to najmniejsze urządzenia z wbudowanym agregatem chłodniczym. Służą do wentylacji i chłodzenia wybranych pomieszczeń. Zazwyczaj ustawia się je na parapecie lub montuje w oknie (stad nazwa), a czasem, by nie zasłaniać okna - w ścianie. Są łatwe w montażu i obsłudze, ale ich wada jest słyszalny, monotonny szum pracy sprężarki.


Przenośny
Przenośne, wydajne i mające szerokie zastosowanie klimatyzatory są idealnym rozwiązaniem dla zmiennego klimatu pomieszczenia. Cztery kółka umożliwiają przemieszczanie klimatyzatora. Odprowadzenie ciepłego powietrza odbywa się przy pomocy elastycznego przewodu średnicy 10 cm ( dla modeli do 3 kW ), lub małego wymiennika zewnętrznego. Wszystkie funkcje są sterowane i ustawiane mechanicznie i elektronicznie przy pomocy łatwego w obsłudze panela lub pilota.

 

Copyright by Sebastian Sobik